Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Мережа UPLAN та харківські журналісти об’єдналися задля посилення реформ

Гру / 20
21
image

18 грудня у Харкові відбувся пресзахід, присвячений питанням висвітлення правових реформ у медіа. Представники Центру політико-правових реформ, Мережі UPLAN, а також Харківського прес-клубу, обговорили значення співпраці журналістів та експертів, а також можливості її посилення.

Зокрема, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко наголосив, що задля ефективності реформ вкрай важлива якісна робота не тільки політиків та експертів-розробників, а й журналістів: «Коли громадяни в Україні не розуміють, що робить влада, коли вони живуть у спотвореному інформаційному середовищі, тоді навіть добре задумані реформи рідко мають шанс на успіх, а ще частіше — навіть добре ухвалені рішення потім спотворюють у виконанні».

Актуальність співпраці громадського сектору та медіа також підкреслила координаторка Мережі UPLAN Ксенія Дітчук. За словами пані Ксенії, як і яку інформацію висвітлюють ЗМІ — здебільшого залежить саме від комунікації експертів та журналістів: «Сучасні журналісти виступають певним лакмусовим папірцем того, як громадяни розуміють реформи загалом. Багато різновекторних процесів відбувається одночасно в Україні, і тому громадяни не можуть охопити весь масив змін».

Так, співпраця з представниками неурядового сектору може убезпечити журналістів від ситуації, коли вони позбавлені необхідної інформації через дії посадових осіб.

«Для того, щоб висвітлювати проблематику реформування, у журналіста повинен бути доступ до інформації. Трапляється, що посадові особи створюють такі умови, за яких журналісти цього доступу не мають. Ось чому важливо для представників медіа мати підтримку від експертів», — зазначила керівниця Центру правової підтримки журналістів Харківського прес-клубу Елла Вакуловіч.

Окрім цього, комунікація експертів та представників медіа може допомогти задовольнити сучасні потреби журналістики.

«Сьогодні завдання журналістики — не тільки інформувати. Дедалі більше обговорюють питання, що журналістика має пропонувати рішення. Тобто журналіст не тільки знаходить інформацію, але також визначає або пропонує шляхи розв’язання проблем. Для цього нам потрібні експерти», — розповів керівник Харківського прес-клубу Олександр Швець.

Щоб посилити можливості ЗМІ розповідати про реформи ефективно, представники Харківського прес-клубу та Мережі UPLAN підписали Меморандум про співпрацю. А координаторка Мережі UPLAN у Харкові Ольга Мірошник розповіла про можливості Мережі допомагати у створенні якісного контенту: «До роботи Мережі у Харкові долучилися 15 експертів, а по всій Україні — 73 експерти, до яких можна звертатися по якісні коментарі».

Дивіться обговорення у записі за посиланням.

Версія для друку

коментарі