Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

На порядку денному — громадська безпека

Лип / 19
31

Як підвищити ефективність громадських формувань з охорони правопорядку на локальному рівні в Україні? У якому стані такі утворення на Одещині сьогодні? Чому експерти оцінюють взаємодію між нацполіцією та громадськими утвореннями як майже нульову?

Ці питання обговорили учасники круглого столу, який ініціювали регіональні експерти Мережі UPLAN та члени Експертного центру громадської безпеки м. Одеси.

Гострим питанням дискусії стала оцінка участі громад у забезпеченні правопорядку в Україні.

Досвід країн Східної Європи є вкрай цінним у визначенні правового статусу місцевих громадських та муніципальних формувань із забезпечення правопорядку: поліція самоврядування, варта громади, місцеві шерифи тощо. З цією думкою погодилися представник Головного управління національної поліції в Одеській області, керівники громадських формувань з охорони громадського порядку, регіональні представники Консультативної місії ЄС, місцеві активісти та експерти

«Якою може бути ефективна місцева муніципальна поліція?» — запропонував визначитися голова Експертного центру громадської безпеки Валерій Головко.

«Не слід нехтувати хоч і поки що поодиноким, але позитивним досвідом роботи громадських формувань в Одеській області, — зазначила експертка Алла Орлова. Вона наводить приклад роботи такого утворення у с. Лощинівка, що діє в рамках обласної програми «Безпечна Одещина».

«На жаль, останніми роками кількість громадських утворень в області скоротилась з майже 500 до 127», — зазначає відповідальний представник ГУ НПУ в Одеській області Андрій Франковський.

«Треба детальніше вивчити та запозичити європейський досвід утворення регіональних робочих груп із взаємодії національної поліції, муніципальних утворень та громадських формувань з охорони громадського порядку. І на цій основі розробити доповнення до законодавства», — додав регіональний координатор мережі UPLAN Андрій Крупник.

Версія для друку

коментарі