Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Нова антикорупційна стратегія для України: якою вона має бути? Погляд експертів

Лип / 19
26

24 липня  під час конференції «Нова антикорупційна стратегія для України: якою вона має бути?» експерти Центру політико-правових реформ презентували альтернативні проекти Антикорупційної стратегії та Державної програми з її реалізації на 2019-2023 роки й ініціювали дискусію щодо подальшої реалізації антикорупційної політики загалом.

З початку 2018 року в Україні відсутня Антикорупційна стратегія – комплексний документ загальнодержавного рівня, який визначає заходи із запобігання та протидії корупції. Без цього антикорупційні заходи були здебільшого несистемними та нескоординованими. Проект Антикорупційної стратегії, підготовлений Національним агентством з питань запобігання корупції, був розкритикований громадськістю, отримав значну кількість зауважень від національних та міжнародних експертів, а профільний парламентський комітет рекомендував Верховній Раді України відхилити його.

Експерти Центру політико-правових реформ розробили альтернативні проекти Антикорупційної стратегії та Державної програми з її реалізації на 2019–2023 роки*, основні положення яких презентували під час заходу.

Окрім того, на конференції обговорили питання потреби ухвалення нової Антикорупційної стратегії та перспективи розгляду новообраним складом Верховної Ради України цього документа. Свої думки з цього питання висловили заступник Керівника Офісу Президента України, представники майбутніх парламентських фракцій, члени Національної ради з питань антикорупційної політики.

Окрім того, було обговорено два основні змістовні блоки запропонованої Антикорупційної стратегії та запропоновані в них заходи – щодо запобігання корупції та забезпечення невідворотності покарання за корупцію. У них узяли участь експерти Центру політико-правових реформ, які працювали над проектами документів, керівництво Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, судді Вищого антикорупційного суду, представники громадських організацій, експерти проектів міжнародної технічної допомоги.

Ознайомитися з розробленими документами можна за посиланнями:

Проект Антикорупційної стратегії

Проект Державної програми з її реалізації

Звертаємо вашу увагу, що робота над проектами документів триває. Свої зауваження, пропозиції та рекомендації ви можете надіслати експертам: http://bit.ly/2Z68SaQ

Версія для друку

коментарі