Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Добірка новин у сфері розвитку громадського сектору та владно-громадської взаємодії за листопад

Гру / 21
05
новини

У листопаді тривала активна підготовка урядового плану заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки. Після громадських обговорень пропозиції до плану заходів наразі опрацьовують у Секретаріаті КМУ.

Онлайн-зустрічі провели: Міністерство внутрішніх справ, Міністерство юстиції, Державна служба статистики, Державна податкова служба, Міністерство у справах ветеранів, Міністерство освіти і науки, Міністерство молоді та спорту, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерство економіки та деякі інші ЦОВВ.

На цих зустрічах розглядалися декілька питань:

  • створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства (ІГС);
  • забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях;
  • вирішення питань місцевого значення;
  • стимулювання участі ІГС у соціально-економічному розвитку України та створення сприятливих умов для міжсекторної співпраці.

Крім того, розглядалися питання створення належних умов для участі ІГС у державно-приватному партнерстві. А також — щодо удосконалення механізмів і процедур залучення ІГС та суб’єктів господарювання до процесу розроблення регуляторних актів, сприяння професійному розвитку та сталості ІГС.

На регіональному рівні — в Одесі та Харкові — обговорили шляхи підвищення рівня обізнаності громадськості про участь ІГС. В деяких територіальних громадах відбулися публічні консультації з питань участі громадськості у життєдіяльності громад.

Обнадійливими виявилися результати досліджень «Індексу сталості ОГС». Їх 17 листопада презентували в Українському антикризовому медіа-центрі.

За сімома основними критеріями серед країн пострадянського простору Україна продовжує утримувати лідерські позиції: попри серйозні виклики, показник Індексу не погіршився, а залишився на рівні минулого року.

Очікуваний багатьма 10-й Форум розвитку громадянського суспільства відбувся 30 листопада 2021 року. Його присвятили 30-річчю незалежності держави та ролі громадського сектору в її розбудові.

Учасники виявилися одностайними у думці, що за роки незалежності чимало громадських організацій виросли з невеликих ініціатив до потужних структур. Ці структури покращують життя українців, впливають на політику й економіку, адвокатують зміни, й спільно з владою напрацьовують нове законодавство.

У критичні часи громадські активісти стають захисниками, виборювачами справедливості й тими, хто спонукає владу робити рішучі кроки.

Більше — у добірці новин та повідомлень.

Національний рівень розробки інструментарію реалізації Нацстратегії

Регіональні аспекти розвитку владно-громадської взаємодії

Локальний рівень розвитку ОГС

Реалізація Нацстратегії

Участь громадян в управлінні державними справами

Громадянська освіта

Також читайте добірку за жовтень.

Матеріал підготував Андрій Крупник,
директор Одеського інституту соціальних технологій,

координатор Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN в Одеській області

 

Версія для друку

коментарі