Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Розвиток громадянського суспільства та владно-громадські відносини: дайджест публікацій і подій за вересень 2021 року

Жов / 21
05

Головна подія вересня цього року – поява довгоочікуваного указу Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021 «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки»

Цей документ підготовлено за активної участі громадських експертів та фахівців центральних органів виконавчої влади за координації Секретаріату Кабміну. Проєкт пройшов низку регіональних та всеукраїнських обговорень, предметних дискусій із профільними міністерствами. Стратегія містить глибокий аналіз актуальних проблем і охоплює усі основні сфери розвитку громадянського суспільства.

Усі доручення передбачають спільну участь органів виконавчої влади разом з органами громадянського суспільства. Уряд має розробити та затвердити трирічні плани заходів з реалізації Стратегії, а обласні державні адміністрації – у тримісячний строк розробити регіональні цільові програми сприяння розвитку грома¬дянського суспільства та плани заходів з їх реалізації. Важливо, що органам виконавчої влади доручено готувати й оприлюднювати щоквартальні та щорічні звіти про виконання цих планів.

На виконання указу в Одеському регіоні за ініціативи громадськості розпочалася робота з реалізації Нацстратегії. Зокрема, заплановано проведення спільного засідання Президії Громадської ради в Одеській ОДА та постійної комісії обласної ради з питань регламенту, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, зв’язків з громадськістю, моралі, етики та гласності, прав людини, свободи слова та інформації.

Головні питання: активізація роботи зі створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства в регіоні, зокрема, у громадах; налагодження роботи регіональної координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства та підготовка обласної цільової програми розвитку громадянського суспільства на 2021-2026 роки.

В Одеській області завершується дослідження стану розвитку громадянського суспільства

Дослідження проводиться в межах всеукраїнського проєкту з розроблення національного плану дій «Порядок денний громадянського суспільства України», який в регіоні реалізує Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення разом з Одеським інститутом соціальних технологій та експертами з партнерських організацій.

В межах дослідження триває аналітична робота, фокус-групи та інтерв’ю з метою виокремлення головних досягнень та проблем, з якими стикається громадянське суспільство протягом історії свого розвитку, визначаються регіональні тренди та запити на розвиток.

У вересні опубліковані результати регіонального опитування, проведеного в Одеській області протягом 1–13 липня 2021 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології

На думку 41% населення Одеської області, поточну політичну ситуацію в регіоні можна схарактеризувати як спокійну, напруженою ситуацію в області вважає 26% жителів.

Специфікою Одеського регіону є майже непомітна для людей присутність тут центральної влади та відчутний вплив на політику криміналітету.

Вступ до Європейського Союзу підтримує 30% опитаних, вступ до Митного союзу – 32%, політику неприєднання поділяє 22%. Молодше покоління до 30 років активніше (40%) виступає за вступ до ЄС.

Серед російськомовних респондентів 47% вважають, що Одещина має бути у складі унітарної України. Серед тих, хто визначає українську мову як рідну, 39% вважає, що використання різних мов є важливим. Серед російськомовних цю тезу підтримує 44%.

Найбільш актуальні проблеми регіону – це падіння рівня життя (49%), стан медицини (44%), корупція у місцевих органах влади (34%), закриття підприємств та безробіття (32%) і незадовільний стан доріг (30%).

Від місцевої влади люди очікують насамперед будівництва доріг (37%), забезпечення робочими місцями (37%) і доброустрій (35%).

62% мешканців області не планують вакцинуватися проти COVID-19, з них 36% не вакцинуються за жодних обставин. Така тенденція вже найближчим часом загрожує значними темпами поширення хвороби і ростом кількості смертей.

Населення Одеської області пасивне до участі у житті громади, і це значна загроза дестабілізації регіону у майбутньому. Наразі 74% опитаних вважають, що не мають здатності впливати на ухвалення рішень в їхньому населеному пункті. Більш активно респонденти готові долучатися до робіт з доброустрою території (20%), й на волонтерських засадах – у дитячих будинках і притулках (17%).

З березня 2020 року благодійний фонд «Корпорація Монстрів» забезпечив засобами індивідуального захисту, медичною апаратурою та засобами дезінфекції 61 заклад Одеси та Одеської області

У 2021 році в рейтингу видання «Фокус» засновниця Фонду Катерина Ножевнікова визнана однією зі 100 найвпливовіших жінок України. А до Дня Незалежності України їй надано звання Почесної громадянки Одеської області.

Матеріал підготував Андрій Крупник,
директор Одеського інституту соціальних технологій,

координатор Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN в Одеській області

Версія для друку

коментарі