Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Українська державність — 2030: куди рухаємося?

Лип / 22
29

Незалежність і державність — це історична справедливість для кожного народу. Тобто кожен народ доростає до усвідомлення себе нацією і відповідно отримує право на самовизначення як нація і на будівництво своєї держави.

«Якби не наша державність, ми мали б обирати: або бути рабами рашистського нового тоталітарного режиму, або жити в еміграції. На щастя, ми маємо державу, маємо Україну, маємо збройні сили, які боронять, тому можемо жити у свободі й мріяти про те, куди ми хочемо розвивати нашу країну в майбутньому», — зазначив під час прямого ефіру Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.

Бачення України після перемоги — це не тільки заготовка на майбутнє, це гарантія майбутнього розвитку нашої країни після перемоги, а також вклад в нашу перемогу.

Враховуючи це, науковці та громадські експерти спробували в найлегшій, найдоступнішій формі відповісти на те, якими б хотіли бачити різні сфери організації суспільного життя, державного життя і державної політики загалом.

Так з’явився документ «Бачення України — 2030» від Громадської коаліції «Україна після перемоги». Ігор Коліушко та експерти Центру політико-правових реформ працювали над другим розділом, який присвячено інституційній організації публічної влади.

«Сьогодні нам першочергово треба подумати над тими найскладнішими реформами, які нас чекають після перемоги, і можливості для яких фактично відкриває наша перемога», — зауважив експерт.

Це насамперед конституційна реформа.

По-друге, це реформа нашого врядування, тобто передусім реформа Кабінету міністрів і міністерств, які в демократичній країні, а особливо в країні, яка ставить за мету стати членом Європейського Союзу, відповідальні за формування політики розвитку цієї країни.

Третій напрямок — це регіональний устрій України. Якщо ми серйозно маємо намір вступити в ЄС, то нам треба готуватися до європейської регіональної політики. А регіони в ЄС — це надзвичайно важливий рівень.

І останній напрямок, про який ми повинні сьогодні всі думати, — це судова реформа. Це одна з тих реформ, яка через її нереалізованість найбільшою мірою заважає як нашому економічному зростанню, тобто приходу інвестицій в нашу країну, так і нашій європейській інтеграції.

За словами Ігоря Коліушка, роль громадськості з написанням «Бачення України — 2030» не завершена й не виконана. На цьому етапі відбувається організація роботи над підготовкою документів політики у всіх сферах, які охоплені текстом Бачення.

Дивіться ефір у записі:

Версія для друку

коментарі