Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Вперед разом: відбулася Конференція Громадської школи дієвих практик ЄС

Чер / 19
07
image
  • Які успіхи та виклики на шляху до виконання Угоди про асоціацію?
  • Наскільки далеко ми просунулися з 2014 року?
  • Як співпрацюють органи влади та громадянське суспільство?

Ці питання обговорювалися під час публічної панельної дискусії «Рухаємось вперед разом?! Спільні дії задля Асоціації з ЄС», що є частиною Конференції Громадської школи дієвих практик ЄС (CiSEP).

«Візит Президента України В. Зеленського до Брюсселю підтвердив намір продовжити і навіть поглибити співпрацю з ЄС. Інститути громадянського суспільства дуже багато зробили для успіху України на шляху євроінтеграції», – зазначив к.е.н., Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

«Угода про асоціацію України з ЄС – найбільш амбітна угода, яку ЄС коли-небудь підписував. Такий рівень очікувань і європейських цінностей мають лише українці», – зауважив Хюг Мінгареллі, Посол, голова Представництва ЄС в Україні.

На його думку, для запровадження умов Угоди про асоціацію, імплементації реформ, недостатньо мати політичну волю і виконавців у владі. Потрібно, щоб пересічні громадяни зрозуміли цілі і сутність цих реформ.

«Завдання для нової влади – ревізія законопроектів. Не всі законопроекти в Україні мають адекватну якість, тож новий Кабмін має їх перевірити, щоб вони не застрягали потім в комітетах ВР», – зазначив Хюг Мінгареллі.

Юлія Зайченко, Генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України, наголосила, що в міністерствах не вистачає базової аналітики. «У міністерств мають бути більші можливості для подання реформаторських законопроектів, а зараз м’яч на полі ВР», – зазначила вона.

За словами Хюга Мінгареллі, робота інститутів громадянського суспільства має сфокусуватися на регіонах, бо там рівень обізнаності громадян про реформи набагато нижчий ніж у столиці.

«Саме для того, щоб громадянське суспільство отримало більше можливостей впливати на державну владу та місцеве самоврядування для посилення реформ, ми об’єдналися в Мережу UPLAN», – коментує регіональна координаторка Мережі, випускниця школи CiSEP Анна Колохіна.

Інформація про діяльність Мережі була представлена у галереї проектів та увійшла до буклету. Ознайомитися з нею могли понад 180 учасників конференції.

Версія для друку

коментарі