Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Верховна Рада України підтримала законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум»

Лют / 21
04

Закон визначає правові засади здійснення народного волевиявлення через всеукраїнський референдум, його організацію та порядок проведення.

Що це означає і що про нього думають експерти?

Ігор Коліушко, Голова правління Центру політико-правових реформ, порівнює механізм референдуму за народною ініціативою з рушницею на стіні, яка має висіти на випадок, якщо парламент ухвалюватиме закони, які суперечать інтересам громадян.

«Референдум можуть ніколи не провести, але народ повинен мати таке право. Хоча б тому, що це право стимулює парламент ухвалювати норми, вигідні суспільству, та виправляти свої помилки», – наголошується у виступі.

«Закон передбачає чотири види всеукраїнських референдумів», – каже Юлія Кириченко, членкиня правління Центру політико-правових реформ та аналізує підстави їх проведення.

«Закон відповідає європейським стандартам та враховує більшість рекомендацій Венеційської комісії та ОБСЄ. Підготовка законопроєкту відбувалася у відкритий та інклюзивний спосіб», – пише експерт Центру політико-правових реформ Денис Гартвіг.

«Питання закону про референдум потрібно було вирішувати давно. Референдум – це важливий демократичний інструмент, але без чинного профільного закону він функціонувати не може. А це своєю чергою створює серйозний пробіл у системі стримувань і противаг», – висловлює свою думку Голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», експерт Мережі UPLAN Анатолій Бойко.

 

Версія для друку

коментарі