Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Закон про адмінпроцедуру підписано!

Чер / 22
14

Учора до парламенту документ було повернено з підписом від Президента!

Робота над цим законом тривала понад 20 років. Його ухвалення означає, що на території всієї України вперше будуть запроваджені єдині правила взаємодії органів влади з громадянами та бізнесом:

  1. Особі надається право бути вислуханою, якщо є загроза прийняття несприятливого адміністративного акта.
  2. В адміністративній процедурі впроваджується категорія «заінтересованих осіб» — це упереджуватиме конфлікти в особливо складних справах.
  3. Для адміністративних органів встановлюється обов’язок мотивувати свої несприятливі рішення та зазначати порядок їх оскарження.
  4. Правило «мовчазної згоди» при отриманні погоджень і висновків від інших адміністративних органів — дозволить прискорити та раціоналізувати розгляд справ та прийняття рішень.
  5. Створення нових умов для ефективного оскарження адміністративних актів в адміністративному порядку, зокрема шляхом залучення громадськості до розгляду скарг.

Нагадаємо, що 17 лютого парламент повторно ухвалив законопроєкт з урахуванням пропозицій президента:

  • щодо непоширення дії Закону на сфери громадянства та надання притулку в Україні, а також нагородження державними нагородами, національної безпеки й оборони, здійснення помилування;
  • щодо строків набрання чинності Закону протягом 18 місяців із завданням Кабміну підготувати та подати на розгляд парламенту пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавчих актів.

Закон про адміністративну процедуру наближає Україну до стандартів ЄС, захищає людей від свавілля держорганів, а також забезпечує службовців чітким алгоритмом дій для прийняття збалансованих і законних рішень.

Більше про закон про адмінпроцедуру ви можете дізнатися у подкасті «Гід реформ» за участі експерта Центру політико-правових реформ Євгена Школьного, а також у статті експерток Мережі UPLAN Ірини Бойко та Ольги Мірошник.

Версія для друку

коментарі